City Campus se otevřel studentům i veřejnosti

City Campus se otevřel studentům i veřejnosti

Projekt, který se ještě před pár lety zdál být holou utopií, se proměnil v realitu: 13. února 2023 byl za účasti premiéra ČR Petra Fialy slavnostně otevřen City Campus Ostravské univerzity (OU). V prostorách na Černé louce, kterým se podle využití a tvaru na univerzitě přezdívá Klavír a Kruhy, bude studovat primárně více než tisíc studentů pedagogické fakulty a fakulty umění. Zázemí slouží ale všem studentům univerzity.

Kampus je celoročně přístupný také veřejnosti. V budově fakulty umění jsou pořádány koncerty a výstavy. Budova sportu nabízí například posilovnu, lezeckou stěnu, badminton, florbal nebo plně vybavený gymnastický sál. Ze střechy kampusu se návštěvníkům otevírá panoramatický výhled na Ostravu. V areálu kampusu je rovněž instalována Lavička Václava Havla, padesátá na světě a druhá v Moravskoslezském kraji (první najdeme na Čeladné).

Výstavbu kampusu spolufinancovala Evropská unie, projekty obou budov získaly díky zapojení Moravskoslezského kraje do programu RESTART celkem jednu miliardu korun. 400 miliony korun se podílelo město Ostrava, v tomto případě jde o největší investici v novodobé historii města. Město mimo jiné darovalo univerzitě pozemky a v kampusu nechalo vybudovat veřejné podzemní parkoviště.